DLA URODY

Jak każde jajko składa się ze się ze skorupki, białka i żółtka, kosztuje grosze... Wygląda tak niepozornie, że trudno trudno uwierzyć, jak cenne ma właściwości pielęgnacyjne i zdrowotne. Jajko z powodzeniem zastąpi wiele preparatów.Jajka przepiórcze ze względu na swoje bogactwo w minerały, witaminy i aminokwasy są bardziej polecane niż jaja kurze. Są istnym zastrzykiem energii dla skóry i włosów. Idealnie nadają się jako baza domowych maseczek, peelingów, odżywek, a ich przygotowanie jest banalnie proste i szybkie przy imponującej skuteczności.

 


WŁOSY

Bardzo dobrze działają na włosy rozdwajające się, suche, łamliwe i cienkie dodając im mocy, blasku i objętości, odbudowują konstrukcję włosa i przy regularnym stosowaniu widocznie na nie wpływają. Działają tak dzięki skoncentrowanej zawartości witamin z grupy B i aminokwasom będącymi budulcem włosów. Oto kilka receptur na maski do włosów wraz z opisem zastosowania (proporcje podane są na włosy krótsze dlatego do włosów długich należy brać podwójną ilość składników!): 

 

 

Maska do włosów rozdwajających się i suchych:

5 jajek przepiórczych, 1 łyżka oliwy z oliwek, 1 łyżka oleju rycynowego

Oddzielić żółtka od białek, do miseczki pozostawiając same żółtka. Dodać oliwę z oliwek i olej rycynowy i dokładnie wszystko wymieszać widelcem. Nałożyć na wilgotne włosy (nie smarując skóry głowy) na pół godziny owijając ręcznikiem (nie jest to konieczne, ale daje lepszy efekt). Dokładnie spłukać po tym czasie i umyć głowę normalnie szamponem i wysuszyć. Stosować raz w tygodniu.

 

 

 

Maska do włosów matowych i szorstkich:

5 żółtek jaja przepiórczego, 3 łyżki nafty destylowanej, 10 kropli olejku rycynowego, 5 kropli soku z cytryny

Wymieszać dokładnie składniki w miseczce i nałożyć na wilgotne włosy na całej długości. Włosy owinąć folią spożywczą i ręcznikiem na 30-40 minut, spłukać i umyć włosy szamponem. Stosować raz w tygodniu.

 

 

Odżywka do włosów puszących się i szorstkich:

2 żółtka jajek przepiórczych, 100 ml mleka, 2 łyżeczki wody różanej

Żółtka utrzepać na piankę w miseczce, powoli dolewać mleko i wodę różaną. Nałożyć na umyte włosy na 10 minut i spłukać dokładnie wodą. Stosować co drugie mycie.

 

 

Maska do włosów suchych i zniszczonych:

3 żółtka jajek przepiórczych, 1 łyżka miodu naturalnego, 1 łyżka jogurtu naturalnego

Wymieszać dokładnie wszystkie składniki, nałożyć na wilgotne włosy na 15-20 minut, spłukać letnią lub chłodną wodą, umyć włosy szamponem. Stosować raz w tygodniu.

 

 

Maska do włosów przetłuszczających się:

3 żółtka jaj przepiórczych, ćwierć miąższu avocado, 1 łyżka glinki zielonej w proszku, 2 łyżki wody destylowanej

Avocado rozgnieść na papkę, dodać żółtka i glinkę dokładnie wyrabiając papkę, na koniec dodać wodę. Maskę nakładać na wilgotne włosy na 10-15 minut. Spłukać letnią wodą i umyć samponem. Stosować według potrzeby.

 

 

Maska do włosów wypadających:

6 zółtek jaj przepiórczych, 2 łyżki oliwy z oliwek, 2 łyżki koniaku

Całość dokładnie wymieszać w miseczce, nakładać na wilgotne włosy i skórę głowy (może wystąpić uczucie mrowienia) na 30-60 minut, po czym spłukać ciepłą wodą i umyć włosy delikatnym szamponem. Stosować raz w tygodniu.

 

 

Maska do włosów suchych, słabych i z łupieżem:

3 żółtka jaj przepiórczych, 2 łyżki oleju kokosowego nierafinowanego (w sklepach zielarskich i aptekach), 2 krople olejku rozmarynowego

Dokladnie utrzeć olej kokosowy z żółtkami i dodać olejek tworząc maskę, nałożyć przed myciem na suche włosy na 10-15 minut, spłukać i umyć włosy szamponem. Stosować raz w tygodniu.